En Ucuz Trafik Sigortası Nasıl Bulunur?

Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter

En Ucuz Trafik Sigortası Nasıl Bulunur?

Trafikte seyreden tüm araçlar için yaptırılması zorunlu bir sigorta olan trafik sigortası, herhangi bir kaza anında karşı tarafa veya üçüncü şahıslara verilen zararları temin etmeyi amaçlar. Zorunlu trafik sigortası olmayan araçlar tespit edildiğinde bağlanmakta ve sürücü hakkında cezai işlem yapılmaktadır.

Trafik Sigortası fiyatları yılda bir kez belirlenmekte ve Ocak ayında yayınlanmaktadır.Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği(TSRŞB) tarafından yayınlanan bu fiyatlar, aracın kullanım şekli, ticari olup olmadığı, ruhsat sahibi bilgileri, kayıtlı olduğu il ve poliçenin zamanında yenilenip yenilenmediğine göre belirlenmektedir. Fiyatlar illere göre farklılık göstermekte ve hasarsızlık indirimi trafik sigortasında da geçerli olmaktadır. 

Yılbaşında belirlenen trafik sigortası fiyatları tüm sigorta şirketlerince kullanılmakta olup, hasar anında karşılanacak olan teminatlar ve limitler sabit olarak belirlenmiştir. Ancak sigorta şirketleri, tüketicilere cazip gelecek ek hizmetler ve teminatlar da sunabilmektedir. Bu nedenle en ucuz trafik sigortası için farklı şirketlerin sundukları paketler ve ödeme koşulları incelenmelidir. 

Asminsigorta.com Sizlere en uygun fiyatı sunabilmek için dünyanın en büyük sigorta şirketleriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bize danışmadan trafik sigortası  yaptırmayın.

Sigortalarımız ve Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz...​