Sağlık Sigortası Sorgulama ile En Uygun Sağlık Sigortası Nasıl Bulunur?

Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter

Sağlık Sigortası Sorgulama ile En Uygun Sağlık Sigortası Nasıl Bulunur?

Özel sağlık sigortası, yaşayabileceğiniz sağlık sorunlarına ve bunlardan kaynaklı maddi giderlere karşı size yardım eden bir sigorta türüdür. Sağlık sigortası sayesinde herhangi bir hastalık veya kaza durumunda sigorta şirketinin yapacağı çeşitli teminat ödemeleri ile sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz. Sağlık sigortanız acil yardım, doktor, ilaç ve buna bağlı tedavi giderlerinizi daha uygun şekilde ödemek için size yardımcı olur.

 

En Uygun Sağlık Sigortasını Nasıl Bulabilirim?

Birçok sağlık hizmetinden, en iyi sağlık kurumlarında hiçbir ücret ödemeden ya da çok küçük katılımlar ödeyerek hizmet alabilirsiniz. Sağlık sigortanızda sadece yatarak tedavi teminatı alabileceğiniz gibi, ayakta ve yatarak tedavi teminatlarını birlikte alarak, sağlık sigortası kapsamı dahilinde verilen hizmetleri ihtiyacınıza göre şekillendirebilirsiniz. Katılım payınız şirketlere göre değişmekle birlikte  %10-30 civarında olacaktır.
 
İhtiyacınız olan sağlık poliçesi tipine göre teminatlarınız değişse de genellikle poliçelerde yatarak işlemler sigorta tarafından karşılanmaktadır. Ayaktan yapılan işlemler için yine poliçe tipinize göre küçük oranlarda değişen katılımlarınız olabilir.
 
Sigorta kapsamının dışında kalan işlemler için de sigortanıza özel belli indirimler alma hakkınız vardır. Bu yüzden sigorta şirketinizi ve sigorta teminat kapsamınızı doğru belirlemelisiniz.

Sağlık kurumlarının anlaşmalı olduğu yerlerde sağlık sigortanızı daha hızlı ve kaliteli hizmet almak için kullanabilirsiniz. Sağlık sigortalarında sigortalı kişi; kendinin, eşinin ve çocuklarının sağlık sigorta primlerini vergiden düşebilir. Bordro ile maaş alan mükellef ve gelir vergisi beyannamesine tabi mükellefin de vergi indirimi kazancı vardır.
 
Özel sağlık sigortası 18-64 yaş arasında herkesin alabileceği, bir yıllık sigortalardır. Bu yaş aralığından olanlar için sağlık sigortası, en fazla ihtiyaç duyulan sigortaların başında gelir.
 
Başvuru yaptığınızda, sigortalanmanıza engel bir durumun ve hastalığın olmaması sağlık sigortasından yararlanma şartları arasında ilk sırada yer almaktadır. Sağlık sigortalarında, başvurudan sonra 90 günlük bir bekleme süresi mevcuttur. Bu beklemenin nedeni, vücudunuzda sizin de bilmediğiniz, fark edemediğiniz durumların olup olmadığını kontrol etmek amaçlıdır. Sigortalıların poliçe düzenlenmeden önce verecekleri sağlık beyanı, sağlık sigortası hesaplamasında belirleyicidir.
 
Sağlık sigortası sorgulama, internet üzerinden yapılabilmektedir. Bu sayede yorulmadan ve çok zaman kaybetmeden, ihtiyacınız olan sağlık sigortasına kavuşabilirsiniz. Çok sayıda şirketin, onlarca farklı ürünleri arasında ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun sağlık sigortası teminatları ve sağlık sigortası primleri için özel sağlık sigortası sorgulama sayfasında gerekli olan bazı bilgileri doldurmanız yeterlidir. 

Sigortalarımız ve Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz...​